Önceki gün Nexus 5 ve Android 4.4 KitKat’ın tanıtılmasıyla birlikte Google Experience Launcher adında bir launcher yayınlandı. Bu launcher aynı zamanda Nexus 5’te kullanılan arayüz ile aynı. Yani KitKat arayüzü. Fakat kullandığımız cihazlara KitKat’ın ne zaman geleceğini bilemediğimiz için şimdilik bu launcher ile idare edebiliriz.

Bu launcher ile birlikte Google Now widget olmaktan çıkarak ana ekrana bir sayfa olarak yerleşiyor. Yeni özelliklerle geliştirilen Google Now artık eliniz, ayağınız olacak.Bir önceki yazıda bahsettiğim duvar kağıtlarının da otomatik olarak yüklendiği Google Experience Launcher’ı denemek için aşağıdaki 3 .apk dosyasını da yüklemeniz gerekiyor.

PreBuiltGmsCore (Google Play Services 4.0)
Velvet (Google Search)
GoogleHome (Google Launcher)

Not: Bu 3 .apk dosyasını kurduktan sonra hata alırsanız ana ekrandayken ekrana basılı tutarak alt menünün açılmasını sağlayın, daha sonra Settings > Voice ya da (Ayarlar > Ses) menü yolunu kullanarak Language (Dil) menüsüne ulaşıp dili English – UK yapın ve launcher’ın doğru çalışmasını sağlayın. İsterseniz dil ayarını tekrardan eski haline çevirebilirsiniz.

Cevap Yazın